مراقبت و سلامتی

اهمیت دستگاه بخور در مرطوب سازی هوای خانه

امروز سعی شده تا برای شما مخاطبان و مشتریان عزیز خانه برتر در مورد اهمیت وجود دستگاه بخور در خانه تان در این شرایط کرونایی مقاله ای ایجاد شود.حال تنها سوالی که در ذهنتان ایجاد می شود این است که چرا باید به میزان رطوبت خانه خود اهمیت بسیار بدهیم؟

هوای مرطوب برابر با پوست شاداب

1-در زمان سرماخوردگی،آنفولانزا و کروناویروس با ایجاد رطوبت در فضای خانه به انتشار ویروس ها نه بگویید..

رطوبت یعنی میزان بخار آب موجود در هوا. میزان رطوبت موجود در فضای خانه می تواند تاثیرات بسیار زیادی در ابتلا به سرماخوردگی،آنفولانزا و کرونا ویروس داشته باشد و مهم ترین علت آن این است که رطوبت زیاد باعث جلوگیری از منتشر شدن ویروس ها و سرایت آنها به یکدیگر اعضای خانواده می شود.

2-میزان رطوبت زیادتر برابر با آسایش بهتر..

اگرمبتلا شدید به سرماخوردگی و آنفولانزا، با افزایش میزان رطوبت در خانه آسوده باشید. علت آن هم این است که هوای مرطوب غلطت هوا را کم می کند و هوای خشک باعث خشک شدن سینوسها موجود در بینی می شود. در هوای خشک، هوا آنطور که باید در فضای خانه جریان نمی یابد و در نتیجه سینوس ها به درستی خارج نمی شوند و بینی بسته می شود. خشکی هوا باعث اتفاقاتی همچون:گرفتگی بینی، گلودرد و سردرد های دردناک می شود.مرطوب کننده هوا یا دستگاه بخور هوا را پیش از وارد شدن به بینی گرم می کنند و در زمستان سرد که هوا طبق معمول خشک می شود، مبتلا به  تنش های تنفسی می شوید که با استفاده از مرطوب کننده های هوا این علامت ها را را می توانید کاهش دهید.

 

مراقبت از پوست

3-رطوبت هوا آلرژی را کاهش می دهد

با استفاده از یک مرطوب کننده هوا شرایط جسمی و سلامتی خود را افزایش دهید و می توانید از یک رطوبت ساز هوا که دارای فیلتر تصفیه هوا نیز هست بهره ببرید و علاوه بر مرطوب کردن فضای خانه، هوای اطراف خود را نیز پاکیزه کنید. اگر از آلرژی،تنگی نفس دل خوشی ندارید میتوانید با مرطوب نگهداشتن فضای خانه به عبور بهترهوا از بینی کمک کنید تا زودتر تسکین یابید

4-خواب راحت تر

هنگامی که شما در خواب از هوای خشک تنفس می کنید، شاید پس از برخاستن از خواب دچار خشکی بینی،گلودرد و یا حتی سردرد شده باشید.اما با مرطوب کردن فضای خانه در هنگام خواب ،هم خواب سبک تر و بهتری داشته باشید و هم در هنگام بیدار شدن، موقعیت خوب تری داشته باشید. حفظ رطوبت هوا موجود در خانه همچنین سر و صدا(خر و پف) را هنگام خواب کاهش می دهد. یکی از دلایل خر و پف خشکی بینی، گلو و دهان است که همانطور گفته شد می توانید با مرطوب ساختن فضای خانه با خشکی دهان و بینی مبارزه کنید

5- پیشگیری از خشکی پوست بدن،مو و پوست سر

به طور طبیعی پوست بدن انسان در زمستان خشک می شود و پوست لب ها و دستان در مقابل جاهای دیگر بیشتر در معرض خشک شدن قرار میگیرند زیرا پوست خشک به دلیل خشکی دچار چین و چروک می شود و به همین دلیل مسبب رخ دادن برخی از بیماری های پوستی می شود که برای سلامتی پوست و جسم انسان مضر می باشد.

استفاده از مرطوب کننده های هوا در فصل زمستان برای پیشگیری از خشکی پوست سودمند است اما استفاده بیش از حد در فضای خانه به مقدار خیلی زیاد به شادابی پوست بدن کمک شایانی می کند و همچنین ظاهر پوشت شمارا حفظ میکند.

اهمیت دستگاه بخور در مرطوب سازی هوای خانه

فکر کنم بعد مراقبت از پوست بدن، نوبت مراقبت از مو و پوست سر خود می رسد.

همانطور که مشخص است موهای شما از کلاژن ساخته شده است که برای خوش حالت بودن و شکل گیری به رطوبت نیاز دارد. خشکی هوا موها را شکننده و ضعیف می کند و به طور معمول خشکی هوا تاثیراتی بر سلامت پوست سر و مو از قبیل پوست پوست شدن و شوره سر را دارد که با حفط رطوبت فضای خانه در فصل زمستان این مشکلات از زندگی خود حذف میشود.

6-سلامت گیاهان و حیوانات داخل خانه خود را با حفظ رطوبت تضمین کنید.

همانطور که شما مخاطبان عزیز خانه برتر می دانید،گیاهان به رطوبت نیاز دارند و این رطوبت مورد نیاز را هم از خاک و هم از هوا میگیرند. طبق گفته ها همانطور که خشکی هوا پوست و مو را درگیر مشکل می کند، برگ گیاهان را نیز خشک می کند که برای مبارزه با این مشکلات باید میزان رطوبت موجود در فضای خانه خود را بین 30 تا 70 تنظیم کنید که بستگی به نوع آن گیاه هم دارد.

حیوانات خانگی که در خانه شما از زندگی میکنند زمانی که شما آلرژی خاصی داشته باشید ممکن است آن هم اذیت کند مخصوصا سگ ها،زیرا بیشتر آنها از انواع مختلف آلرژی در طول زندگی خود رنج میبرند که با مرطوب سازی فضای خانه ی خود میتوانید این علائم ناشی از آلرژی را کاهش بسزایی دهید.

7-رطوبت فضای خانه برابر با عمر بیشتر چوب و وسایل موجود در خانه

شاید باورش برایتان سخت باشد اما جالب است که بدانید با حفظ رطوبت موجود در فضای خانه میتوانید از وسایل چوبی داخل خانه مانند مبلمان که اکثر آنها از چوب ساخته شده و کفپوش های داخل خانه محافظت کنید زیرا هوای بسیار خشک موجود در خانه میتواند باعث فرسوده شدن و خراب شدن آنها بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *